plánovaný vrh na rok 2018

 
 
 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Arča je nový Český šampion

INFORMACE O NÁS

 

 

 

V minulosti jsem poznala spoustu plemen a tohle plemeno mě uchvátilo svou inteligencí, vyrovnaností, trpělivostí a ze sebe vyzařujícím neskutečným klidem.

Jelikož výběr vhodného štěňátka se nesmí brát na lehkou váhu (vybíráte si kamaráda přibližně na 9let), hledala jsem dlouho vhodnou chovatelskou stanici. Vzhledem k tomu, že chovatelských stanic tohoto plemene není příliš, jsem si nakonec vybrala chovatelskou stanici Tosa Centrum. Hlavně proto, že manželé Jánošiovi jsou nejstarší chovatelé tohoto plmene v ČR , mají krásné psy, nejvíc zkušeností a o plemeni vědí vše. A můžu říct, že nikdy nebudu litovat toho, že mám tosinku zrovna od nich.

Před lety jsem poznala tohle plemeno a dostalo mě natolik, že jsem už o jiném nikdy neuvažovala. Jenže mé možnosti mi neumožňovaly takového psa mít. Přesto jsem si sháněla veškerou dostupnou literaturu a snažila se dočíst o tomto úchvatném plemeni co nejvíc na internetu. Konečně jsem se dočkala a já si mohla domů přivést nádhernou tosí slečnu. Dali jsme jí domácí jméno Timba. Na to, že jsem si v podstatě nemohla vybrat, protože z 8 štěňátek byla jen 1 fenka, se opravdu vyvedla a vyrostla z ní krásná fena se skvělou povahou.

Byl to nepopsatelný pocit a nikdy na ten okamžik nezapomenu, když mi ji přinesli a dali do náruče. Měla jsem co dělat, aby mi nevyhrkly slzy do očí tou radostí, že mám konečně svoji vysněnou tosu. 

Když jsme si ji přivezli domů, ze začátku se s nikým nebavila, protože jsme si dovolili ji odvést od maminky. Brzy si však zvykla a teď nedá dopustit na nikoho z naší rodiny. Stal se z ní nejen dobrý přítel, ale i vynikající společník a strážce domova.

Timba je naprosto nekonfliktní fenka, velicá chytrá a zvídavá, všude musí být, všechno musí pečlivě prozkoumat. Neustále vrtí ocáskem, s každým by byla hned kamarádka a na děti by se samou láskou vrhla, jenže pro svoji velikost budí velký respekt a někteří lidé nás raději obcházejí. Přesto, že už je téměř dospělá, je pořád hravá jako štěně.